Dzień 1 (19.10.2020)

U kogo wykonam diagnostykę obrazową serca w 2020 rok?

U kogo wykonam diagnostykę obrazową serca w 2020 rok?

Moderatorzy:
Jan Baron (Katowice), Jarosław Drożdż (Łódź), Jan Głowacki (Zabrze)

 Tomografia komputerowa – co zastąpi, a gdzie uzupełni?
– opinia radiologa – Katarzyna Gruszczyńska (Katowice)
– opinia kardiologa – Maksymilian Opolski (Warszawa)
 Rezonans magnetyczny – czy zawsze rozstrzygnie niejasności? – Karol Miszalski – Jamka (Zabrze)
 Scyntygrafia serca – komu wykonam to badanie? – Jarosław Wasilewski (Zabrze)

U kogo wykonam diagnostykę obrazową serca w 2020 rok?

  Moderatorzy: Jan Baron (Katowice), Jarosław Drożdż (Łódź), Jan Głowacki (Zabrze)  Tomografia komputerowa – co zastąpi, a gdzie uzupełni? – opinia radiologa – Katarzyna Gruszczyńska (Katowice) – opinia kardiologa – Maksymilian Opolski (Warszawa)  Rezonans magnetyczny – czy zawsze rozstrzygnie niejasności? – Karol Miszalski – Jamka (Zabrze)  Scyntygrafia serca – komu wykonam to badanie? – Jarosław

Kardiologia sportowa i wysiłek fizyczny u pacjentów ze schorzeniami sercowo – naczyniowymi

  Prowadzenie: Marcin Grabowski (Warszawa), Piotr Jankowski (Kraków), Grzegorz Gielerak (Warszawa) Stratyfikacja ryzyka sercowo – naczyniowego – Marcin Grabowski (Warszawa) Wysiłek fizyczny u chorego z: – chorobą wieńcową – Piotr Jankowski (Kraków) – niewydolnością serca – Adam Sokal (Zabrze) – wadą zastawkową – Jacek Niedziela (Zabrze) – zaburzeniami rytmu serca – Agnieszka Katarzyńska-Szymańska (Poznań) Dyskusja

Sesja specjalna

  Prowadzenie: Piotr Przybyłowski (Zabrze), Andrzej Lekston (Zabrze) Wyzwania w leczeniu zatorowości płucnej – Ilona Skoczylas (Zabrze) Perspektywy leczenia hiperlipemii w Polsce – Maciej Banach (Łódź) Wskazania do leczenia antydepresyjnego w schorzeniach sercowo-naczyniowych – Robert Pudlo (Tarnowskie Góry) Co lekarz powinien wiedzieć o systemie ratownictwa medycznego w dobie COVID-19 – Klaudiusz Nadolny (Katowice)

Wyzwania dla chirurgii ogólnej i innych dyscyplin zabiegowych w stanach zagrożenia PANDEMIĄ w Polsce – jak zapewnić dostępność, jakość realizacji świadczeń zdrowotnych, ratujących życie pilnych i planowych? Część II.

  Moderatorzy: Marek Krawczyk (Warszawa), Adam Dziki (Łódź), Grzegorz Wallner (Lublin), Jarosław Pinkas (Warszawa) Zdrowia Polaków Portret Własny – raport konsultantów krajowych w czasie i po pandemii  Choroby zakaźne – Andrzej Horban (Warszawa)  Neurologia – Agnieszka Słowik (Kraków) Anestezjologia i intensywna terapia – Radosław Owczuk (Gdańsk) Szpitale jednoimienne – Konstanty Szułdrzyński (Kraków) Urologia – Piotr

Wyzwania dla chirurgii ogólnej i innych dyscyplin zabiegowych w stanach zagrożenia PANDEMIĄ w Polsce – jak zapewnić dostępność, jakość realizacji świadczeń zdrowotnych, ratujących życie pilnych i planowych? Część I.

  Moderatorzy: Marek Krawczyk (Warszawa), Adam Dziki (Łódź), Grzegorz Wallner (Lublin), Krzysztof Simon (Wrocław), Jarosław Pinkas (Warszawa) Modelowanie epidemii – Magdalena Rosińska (Kraków) Pandemia SARS-CoV-2 – Krzysztof Pyrć (Kraków) Założenia projektu jako modelu do działań mających na celu identyfikację obszarów zagrożenia i prewencji epidemii COVID19 w województwie śląskim – Jan E. Zejda (Katowice) Raport z

III Warsztaty Rotablacji „RotaTeam 2020” Sesja II

  Prowadzenie: Sławomir Dobrzycki (Białystok), Mateusz Tajstra (Zabrze), Piotr Chodór (Zabrze)  Najczęstsze, najpoważniejsze powikłania rotablacji – skala problemu – Jarosław Wójcik (Nałęczów) Jak rozwiązać problem? – prezentacja przypadków – perforacja – Janusz Kochman (Warszawa) – złamanie rotawire – Mateusz Tajstra (Zabrze) – dyssekcja – Krzysztof Wilczek (Zabrze) – uwięźnięcie wiertła – Paweł Kralisz (Białystok) Interwencyjny

Transplantologia w czasach COVID-u – raport Polski 2020, czyli w jaki sposób uratowaliśmy dzięki transplantacji chorych z nieodwracalnym uszkodzeniem narządów

  Sesja realizowana we współpracy z PTT, POLTRANSPLANT,  NFZ i krajowymi ośrodkami, które realizują programy transplantacji narządów Moderatorzy: Lech Cierpka (Katowice),  Jarosław Czerwiński (Warszawa), Bernard Wasko (Warszawa),  Artur Kamiński (Warszawa) Wprowadzenie: transplantologia w 2020 (8 min) – Roman Danielewicz (Warszawa) Przeszczepianie serca (8 min) – Michał Zembala (Zabrze) Przeszczepianie płuc (8 min) – Marek Ochman

III Warsztaty Rotablacji „RotaTeam 2020” Sesja I

  Prowadzenie: Krzysztof Reczuch (Wrocław), Krzysztof Wilczek (Zabrze)  Zwapnienia tętnic wieńcowych – największe wyzwanie dla kardiologów interwencyjnych – Krzysztof Reczuch (Wrocław) Konsensus AISN PTK dotyczący rotablacji – polska rzeczywistość, wymogi ośrodka, wskazania i przeciwskazania do zabiegu rotablacji – Sławomir Dobrzycki (Białystok)  ABC rotablacji – przygotowanie do zabiegu, dobór sprzętu – Leszek Bryniarski (Kraków)  Rotablacja w

Leczenie przeciwzakrzepowe w przewlekłych i ostrych zespołach wieńcowych. Stare problemy – nowe możliwości

  Prowadzenie sesji: Bartosz Hudzik (Zabrze), Andrzej Budaj (Warszawa), Beata Wożakowska-Kaplon (Kielce) Narzędzia do oceny ryzyka niedokrwienia i ryzyka krwawienia – zastosowanie praktyczne – Grzegorz Opolski (Warszawa) Deeskalacja i eskalacja podwójnej terapii przeciwpłytkowej – nowe strategie postępowania u pacjentów dużego ryzyka krwawienia i dużego ryzyka niedokrwienia – Jacek Kubica (Bydgoszcz) Migotanie przedsionków i konieczność leczenia