SZCZEGÓŁOWY PROGRAM KONFERENCJI

WSZYSTKIE WYKŁADY BĘDĄ DOSTĘPNE W FORMIE TRANSMISJI ONLINE POPRZEZ INTERNET

  • 19.10.2020
  • 20.10.2020
  • 21.10.2020
  • 22.10.2020
  • 23.10.2020

09:00-11:00

KANAŁ 1


Transplantologia w czasach COVID-u – raport Polski 2020, czyli w jaki sposób uratowaliśmy dzięki transplantacji chorych z nieodwracalnym uszkodzeniem narządów

Sesja realizowana we współpracy z PTT, POLTRANSPLANT,  NFZ i krajowymi ośrodkami, które realizują programy transplantacji narządów

Moderatorzy:
Lech Cierpka (Katowice),  Jarosław Czerwiński (Warszawa), Bernard Wasko (Warszawa),  Artur Kamiński (Warszawa)

  1. Wprowadzenie: transplantologia w 2020 (8 min) – Roman Danielewicz (Warszawa)
  2. Przeszczepianie serca (8 min) – Michał Zembala (Zabrze)
  3. Przeszczepianie płuc (8 min) – Marek Ochman (Zabrze)
  4. Przeszczepianie nerek (8 min) – Sławomir Nazarewski (Warszawa)
  5. Przeszczepianie wątroby
    – u dorosłych (6 min) Krzysztof Zieniewicz (Warszawa)
    – u dzieci (6 min) Piotr Kaliciński (Warszawa)
  6. Przeszczepianie wielotkankowe (8 min) – Adam Maciejewski (Gliwice)
  7. Przeszczepianie wielonarządowe (6 min) – Maciej Urlik (Zabrze), Robert Król (Katowice)
  8. Odległe wyniki leczenia przeszczepianiem narządów
    – perspektywa transplantologa (6 min) Leszek Pączek (Warszawa)
    – perspektywa POLTRANSPLANTU  (6 min) Jarosław Czerwiński (Warszawa)
  9. Przyszłość Polskiej transplantologii na 2020-2030 w opinii ekspertów:
    – nerki, wątroba (6 min) Leszek Pączek (Warszawa)
    – serce i płuca (6 min) Marian Zembala
    – trzustka (6 min) Marek Durlik (Warszawa)
    – aktywność donacyjna i wsparcie Poltransplantu (6 min) Artur Kamiński (Warszawa)

KANAŁ 2


Cukrzyca i choroby metaboliczne nadal wyzwaniem dla nauki, medycyny i ochrony zdrowia w Polsce. Gdzie jesteśmy w czasie pandemii 2020?

Moderatorzy:
Krzysztof Strojek (Zabrze), Lech Poloński (Zabrze)

  1. Cukrzyca a serce – punkt widzenia diabetologa (20 min) – Krzysztof Strojek (Zabrze)
  2. Serce a cukrzyca – punkt widzenia kardiologa (20 min) – Grzegorz Gajos (Kraków)
  3. Cukrzyca i nerki – punkt widzenia nefrologa (20 min) – Marian Klinger (Opole)
  4. Dyskusja i podsumowanie (30 min)

11:15-13:15

KANAŁ 1


Wyzwania dla chirurgii ogólnej i innych dyscyplin zabiegowych w stanach zagrożenia PANDEMIĄ w Polsce – jak zapewnić dostępność, jakość realizacji świadczeń zdrowotnych, ratujących życie pilnych i planowych? Część I.

Moderatorzy:
Marek Krawczyk (Warszawa), Adam Dziki (Łódź), Grzegorz Wallner (Lublin), Krzysztof Simon (Wrocław), Jarosław Pinkas (Warszawa)

  1. Modelowanie epidemii (12 min) – Magdalena Rosińska (Kraków)
  2. Pandemia SARS-CoV-2 (12 min) – Krzysztof Pyrć (Kraków)
  3. Założenia projektu jako modelu do działań mających na celu identyfikację obszarów zagrożenia i prewencji epidemii COVID19 w województwie śląskim (12 min) – Jan E. Zejda (Katowice)
  4. Raport z frontu walki z pandemią w woj. śląskim (12 min) – Piotr Nowak (NFZ Katowice)
  5. W jaki sposób epidemia SARS-CoV2 / COVID-19 w Polsce zmieniła funkcjonowanie oddziałów i możliwości świadczenia usług w zakresie chirurgii ogólnej (12 min) – Grzegorz Wallner (Lublin)
  6. Wpływ epidemii SARS-CoV-2 / COVID-19 na realizację kontraktu NFZ w dyscyplinach zabiegowych (12 min) – Marek Wesołowski (Lublin)
  7. Nowe wyzwania organizacyjne, logistyczne dla systemu opieki zdrowotnej przy realizacji świadczeń medycznych w chirurgii ogólnej okresie masowego zagrożenia epidemiologicznego (12 min) -Tomasz Banasiewicz (Poznań)
  8. Podsumowanie (10 min)

KANAŁ 2


Rehabilitation – case study

Postęp polskiej fizjoterapii i rehabilitacji – nie tylko możliwy ale i obecny

Sesja edukacyjna pod patronatem Krajowej Izby Fizjoterapeutów

Moderators:
Marc Michielsen (Hasselt, Belgium), Jan Szczegielniak (Opole), Mariusz Stachowiak (Zabrze), Jacek Sikora (Zabrze)

  1. Pacjent w śpiączce (8 min) – Aleksandra Kucińska (Tarnowskie Góry)
  2. Rehabilitacja przed transplantacją płuc (8 min) – Natalia Jeneralska (Dziekanów)
  3. Rehabilitacja po transplantacji płuc i wątroby (8 min) – Łukasz Lech (Zabrze)
  4. Wyniki kolejnych etapów rehabilitacji kardiologicznej chorej po operacji OPCAB z zastosowaniem ECMO – 2-letni follow-up (8 min) – Karina Drżał (Zabrze)
  5. Wpływ fizjoterapii oddechowej na wydolność oddechową i kształt klatki piersiowej u pacjenta chorego na rdzeniowy zanik mięśni SMA I – opis przypadku (8 min) – Mikołaj Kowalski (Bydgoszcz)

13:30-15:30

KANAŁ 1


Wyzwania dla chirurgii ogólnej i innych dyscyplin zabiegowych w stanach zagrożenia PANDEMIĄ w Polsce – jak zapewnić dostępność, jakość realizacji świadczeń zdrowotnych, ratujących życie pilnych i planowych? Część II.

Moderatorzy:
Marek Krawczyk (Warszawa), Adam Dziki (Łódź), Grzegorz Wallner (Lublin), Jarosław Pinkas (Warszawa)

Zdrowia Polaków Portret Własny – raport konsultantów krajowych w czasie i po pandemii

  1.  Choroby zakaźne (8 min) – Andrzej Horban (Warszawa)
  2.  Neurologia (8 min) – Agnieszka Słowik (Kraków)
  3. Anestezjologia i intensywna terapia (8 min) – Radosław Owczuk (Gdańsk)
  4. Szpitale jednoimienne (8 min) – Konstanty Szułdrzyński (Kraków)
  5. Urologia (8 min) – Piotr Chłosta (Kraków)
  6. Nefrologia i leczenie nerkozastępcze (8 min) – Ryszard Gellert (Warszawa)
  7. Położnictwo i ginekologia (8 min) – Krzysztof Czajkowski (Warszawa)
  8. Kardiologia (8 min) – Jarosław Kaźmierczak (Szczecin)
  9. Kardiochirurgia (8 min)
    – dorosłych (5 min) – Jacek Różański (Warszawa), Piotr Suwalski (Warszawa)
    – dzieci (5 min) – Bohdan Maruszewski (Warszawa)
  10. Aktywność transplantacyjna w czasie pandemii (8 min) – Artur Kamiński (Warszawa)
  11. Pulmonologia (8 min) – Halina Batura-Gabryel (Poznań)

KANAŁ 2


U kogo wykonam diagnostykę obrazową serca w 2020 rok?

Moderatorzy:
Jan Baron (Katowice), Jarosław Drożdż (Łódź), Jan Głowacki (Zabrze)

  1.  Tomografia komputerowa – co zastąpi, a gdzie uzupełni?
    – opinia radiologa (20 min) – Katarzyna Gruszczyńska (Katowice)
    – opinia kardiologa (20 min) – Maksymilian Opolski (Warszawa)
  2.  Rezonans magnetyczny (20 min) – czy zawsze rozstrzygnie niejasności? – Karol Miszalski – Jamka (Zabrze)
  3.  Scyntygrafia serca – komu wykonam to badanie? (20 min) – Jarosław Wasilewski (Zabrze)

Kanał 1
16:00-17:30
Kanał 2
16:00-18:00

KANAŁ 1


Leczenie przeciwzakrzepowe w przewlekłych i ostrych zespołach wieńcowych. Stare problemy – nowe możliwości

Prowadzenie sesji:
Bartosz Hudzik (Zabrze), Andrzej Budaj (Warszawa), Beata Wożakowska-Kaplon (Kielce)

  1. Narzędzia do oceny ryzyka niedokrwienia i ryzyka krwawienia – zastosowanie praktyczne (15 min) – Grzegorz Opolski (Warszawa)
  2. Deeskalacja i eskalacja podwójnej terapii przeciwpłytkowej – nowe strategie postępowania u pacjentów dużego ryzyka krwawienia i dużego ryzyka niedokrwienia (15 min) – Jacek Kubica (Bydgoszcz)
  3. Migotanie przedsionków i konieczność leczenia przeciwpłytkowego (15 min) – Beata Średniawa (Zabrze)
  4. Postępowanie w przypadku krwawień lub konieczności operacji pozasercowych (15 min) – Krzysztof Dyrbuś (Zabrze)
  5. Prezentacja przypadku i dyskusja okrągłego stołu (15 min) – Aleksandra Błachut (Zabrze) / Bartosz Hudzik (Zabrze)

KANAŁ 2


XXI Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej III Warsztaty Rotablacji „RotaTeam 2020” Sesja I

Prowadzenie:
Krzysztof Reczuch (Wrocław), Krzysztof Wilczek (Zabrze)

  1.  Zwapnienia tętnic wieńcowych – największe wyzwanie dla kardiologów interwencyjnych (15 min) – Krzysztof Reczuch (Wrocław)
  2. Konsensus AISN PTK dotyczący rotablacji – polska rzeczywistość, wymogi ośrodka, wskazania i przeciwskazania do zabiegu rotablacji (15 min) – Sławomir Dobrzycki (Białystok)
  3.  ABC rotablacji – przygotowanie do zabiegu, dobór sprzętu (15 min) – Leszek Bryniarski (Kraków)
  4.  Rotablacja w sytuacjach off-label (15 min) – Andrzej Ochała (Katowice)

Interwencyjny HeartTeam:
prezentacja przypadku – Michał Wróbel (Zabrze)

Kanał 1
17:45-19:15
Kanał 2
18:15-20:15

KANAŁ 1


Sesja specjalna

Prowadzenie:
Piotr Przybyłowski (Zabrze), Andrzej Lekston (Zabrze)

  1. Wyzwania w leczeniu zatorowości płucnej (20 min) – Ilona Skoczylas (Zabrze)
  2. Perspektywy leczenia hiperlipemii w Polsce (20 min) – Maciej Banach (Łódź)
  3. Wskazania do leczenia antydepresyjnego w schorzeniach sercowo-naczyniowych – Robert Pudlo (Tarnowskie Góry)
  4. Co lekarz powinien wiedzieć o systemie ratownictwa medycznego w dobie COVID-19 – Klaudiusz Nadolny (Katowice)

KANAŁ 2


III Warsztaty Rotablacji „RotaTeam 2020” Sesja II

Prowadzenie:
Sławomir Dobrzycki (Białystok), Mateusz Tajstra (Zabrze), Piotr Chodór (Zabrze)

  1.  Najczęstsze, najpoważniejsze powikłania rotablacji – skala problemu (10 min) – Jarosław Wójcik (Nałęczów)
  2. Jak rozwiązać problem? – prezentacja przypadków
    – perforacja (10 min) – Janusz Kochman (Warszawa)
    – złamanie rotawire (10 min) – Mateusz Tajstra (Zabrze)
    – dyssekcja (10 min) – Krzysztof Wilczek (Zabrze)
    – uwięźnięcie wiertła (10 min) – Paweł Kralisz (Białystok)
  3. Interwencyjny Heart Team – prezentacja przypadku (Michał Wróbel)

Kanał 1
19:30-21:00

KANAŁ 1


Wytyczne ESC 2020 Kardiologia sportowa i wysiłek fizyczny u pacjentów ze schorzeniami sercowo – naczyniowymi

Prowadzenie:
Marcin Grabowski (Warszawa), Piotr Jankowski (Kraków), Grzegorz Gielerak (Warszawa)

  1. Stratyfikacja ryzyka sercowo – naczyniowego (15 min) – Marcin Grabowski (Warszawa)
  2. Wysiłek fizyczny u chorego z:
    – chorobą wieńcową (15 min) – Piotr Jankowski (Kraków)
    – niewydolnością serca (15 min) – Adam Sokal (Zabrze)
    – wadą zastawkową (15 min) – Jacek Niedziela (Zabrze)
    – zaburzeniami rytmu serca (15 min) – Agnieszka Katarzyńska-Szymańska (Poznań)
  3. Dyskusja i podsumowanie sesji (15 min)

09:00-11:00

KANAŁ 1


Niekomercyjne rejestry sukcesem i szansą polskiej medycyny i ochrony zdrowia, miarą jej jakości i europejskości. Dzielimy się doświadczeniem

Sesja pod patronatem Ministra Zdrowia, Konsultantów Krajowych, Narodowego Instytutu Zdrowia Publicznego PZH, Centrum Monitorowania Jakości

Moderatorzy:
Tomasz Zdrojewski (Gdańsk), Magdalena Bielska-Jasota (Warszawa), Sławomir Gadomski (Warszawa), Maciej Miłkowski (Warszawa), Marian Zembala (Zabrze)

  1.  Wnioski i doświadczenia z Ogólnopolskiego Rejestru Ostrych Zespołów Wieńcowych PL-ACS (15 min) – Mariusz Gąsior (Zabrze)
  2.  Ogólnopolski Rejestr Operacji Kardiochirurgicznych u Dorosłych i Dzieci KROK (15 min) – Bohdan Maruszewski (Warszawa)
  3.  Ogólnopolski Rejestr Kardiologiczno – Kardiochirurgiczny Przezcewnikowych Zabiegów Zastawek Serca POL-TAVALVE – poprzednio POLTAVI (15 min) – Marian Zembala (Zabrze)
  4. Polska Platforma Monitorująca badania (skrining) raka płuca za pomocą tomografii komputerowej (15 min) – Mariusz Adamek (Warszawa)
  5.  Krajowy Rejestr Nowotworów KRN (15 min) – Joanna Didkowska (Warszawa)
  6.  Podsumowanie i dyskusja (20 min)

KANAŁ 2


Leczenie złożonych wad strukturalnych serca – siła współczesnej kardiologii i kardiochirurgii

Moderatorzy:
Kazimierz Widenka (Rzeszów), Tomasz Hryniewiecki (Warszawa), Michał Zembala (Zabrze), Adam Witkowski (Warszawa)

  1.  Niedomykalność zastawki aortalnej z poszerzeniem aorty – jak zachować zastawkę by uzyskać dobre wyniki odległe (20 min) – Maciej Kolowca (Rzeszów)
  2.  Infekcyjne zapalenie wsierdzia – interwencja konieczna szybko! (20 min) – Janusz Konstanty-Kałandyk (Kraków)
  3.  Ciężka stenoza aortalna u chorego z drożnymi pomostami (po CABG) – jak leczyć by zachować trwałość bypassów? (20 min) – Marek Kowalski (Bad Rothenfelde, Niemcy)
  4.  Ciężka dysfunkcja zastawki trójdzielnej po wymianie układu stymulującego – nierzadki problem kliniczny (20 min) – Grzegorz Hirnle (Zabrze)

11:15-13:15

KANAŁ 1


Problemy w diagnostyce obrazowej kardiomiopatii

Moderatorzy:
 Marcin Fijałkowski (Gdańsk), Jarosław Wasilewski (Zabrze)

  1. Kiedy wykorzystam pomiary odkształcenia miokardium? (20 min) – Tomasz Kukulski (Zabrze)
  2.  Ostre i przewlekłe zapalenie mięśnia sercowego – jaka technikę obrazową zastosuję? (20 min) – Karol Miszalski-Jamka (Zabrze)
  3.  Amyloidoza serca aktualny algorytm diagnostyczny (20 min) – Jacek Grzybowski (Warszawa)
  4. Scyntygrafia serca czy już o niej zapomnieliśmy? (20 min) – Magdalena Kostkiewicz (Kraków)

KANAŁ 2


Prognosis and treatment of patients with Heart Failure and Functional Mitral Regurgitation (ENGLISH)

Moderators:
 Tomasz Kukulski (Zabrze), Piotr Szymański (Warsaw), Victoria Delgado (Leiden, NL), Marian Zembala (Zabrze)

  1.  Bivalvular functional regurgitation – new paradigm or just interesting concept (20 min) – Tomasz Kukulski (Zabrze)
  2.  How to select an optimal Mitraclip recipient? (20 min) – Victoria, Delgado (Leiden, Nederland)
  3.  Mitral clipping post CRT – is this a still valuable strategy? (20 min) – Witold Streb (Zabrze)
  4.  If not clipping what I-should do ? (20 min) – Marek Deja (Katowice)

13:30-15:30

KANAŁ 1


Sesja satelitarna Boeringer IngeIheim

AF i HF – pandemia współczesnej kardiologii

Prowadzenie:
Mariusz Gąsior (Zabrze)

  1. Nowe wytyczne ESC 2020 AF – jak zmieniają naszą rzeczywistość (15 min) – Zbigniew Kalarus (Zabrze)
  2. Flozyny a HF – różny punkt uchwytu na wiele mechanizmów (15 min) – Piotr Rozentryt (Zabrze)
  3. Dyskusja w oparciu o przypadek kliniczny

KANAŁ 2


Jak zredukować liczbę chorych z amputacją kończyn i ograniczyć inwalidztwo

Moderatorzy:
Piotr Kasprzak (Regensburg Niemcy), Aleksander Sieroń (Bytom), Wojciech Witkiewicz (Wrocław), Piotr Andziak (Warszawa), Marian Zembala (Zabrze)

  1. „Mam Marzenie”, czyli jak spełniać pragnienie chorych i lekarzy w Polsce ograniczając amputacje (20 min) – Wojciech Witkiewicz  (Wrocław)
  2. Niedokrwienie kończyn dolnych grożące amputacją. Problem pacjenta, lekarza i Narodowego Funduszu Zdrowia (20 min) – Ryszard Walas (Zabrze), Piotr Nowak (Katowice)
  3. Najnowsze wytyczne, doniesienia oraz Evidence Based Medicine dotyczące opieki nad chorymi z krytycznym niedokrwieniem kończyn dolnych (20 min)– Leszek Kukulski (Zabrze)
  4.  Dyskusja i podsumowanie (20 min)

Kanał 1
16:00-17:30
Kanał 2
16:00-18:00

KANAŁ 1


Intensywne ABCD na kardiologicznej „ERCE”

Sesja we współpracy z Asocjacją Intensywnej Terapii Kardiologicznej PTK

Prowadzenie sesji:
Agnieszka Tycińska (Białystok), Przemysław Trzeciak (Zabrze)

  1.  A jak Airways – optymalna wentylacja mechaniczna u pacjenta po zatrzymaniu krążenia (15 min) – Rafał Koba (Katowice)
  2. B jak Brain – optymalna ochrona uszkodzenia ośrodkowego układu nerwowego po zatrzymaniu krążenia (15 min) – Łukasz Krzych (Katowice)
  3. C jak Circulation – optymalne wsparcie farmakologiczne i mechaniczne układu krążenia (15 min) – Marek Gierlotka (Opole)
  4. D jak Death – dylematy etyczne u skrajnie ciężkich pacjentów po wyczerpaniu możliwości terapeutycznych (15 min) – Piotr Knapik (Zabrze)
  5. Prezentacja przypadku i dyskusja okrągłego stołu (15 min) – Marta Kurdziel (Zabrze)/Przemysław Trzeciak (Zabrze)

KANAŁ 2


XXI Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej V Warsztaty Technologii Wewnątrzwieńcowych Sesja I – Obrazowanie

Prowadzenie:
Jacek Legutko (Kraków), Krzysztof Dyrbuś (Zabrze)

  1. Które zabiegi i jak optymalizować za pomocą obrazowania wewnątrzwieńcowego? (15 min) – Tomasz Pawłowski (Warszawa)
  2.  Kiedy zastosuję IVUS a kiedy OCT, a może wystarczy tylko jedna technologia? (15 min) – Wojciech Wojakowski (Katowice)
  3. Obrazowanie wewnątrzwieńcowe w ostrych zespołach wieńcowych – ocena pacjenta po przebytej PCI i de novo (15 min) – Paweł Gąsior (Katowice)
  4. Restenoza czy nowa zmiana miażdżycowa – jak odróżnić, jak leczyć (15 min) – Tomasz Roleder (Wrocław)

Interwencyjny HeartTeam:
prezentacja przypadku – Łukasz Pyka (Zabrze)

Kanał 1
17:45-19:15
Kanał 2
18:15-20:15

KANAŁ 1


ECMO in contemporaty cardiac intensive care and cardiogenic shock

Moderators:
 Piotr Knapik (Zabrze), Katarzyna Hryniewicz-Czeneszew (Minneapolis, USA)

  1. ECMO in the treatment of cardiogenic shock (15 min) – Katarzyna Hryniewicz-Czeneszew (Minneapolis, USA)
  2. ECMO in cardiac arrest (E-CPR) (15 min) – Jan Belohlavek (Prague, Czech Republic)
  3. We set up ECMO – and what next? Anaesthesiologist’s perspective (15 min) – Ewa Trejnowska (Zabrze, Opole)
  4. ECMO is running – what are the options? Perspective of a cardiac surgeon (15 min) – Michał Zembala (Zabrze)

KANAŁ 2


V Warsztaty Technologii Wewnątrzwieńcowych – Sesja II – Ocena czynnościowa

Prowadzenie:
Wojciech Wojakowski (Katowice), Michał Hawranek (Zabrze)

  1. Wytyczne, podstawowe definicje, wskaźniki (15 min) – Michał Hawranek (Zabrze)
  2. Rozbieżności pomiędzy wynikami iwFFR/FFR – jak interpretować (15 min) – Piotr Buszman (Katowice)
  3. Dysfunkcja mikrokrążenia – czym ocenić, jak wykonać, znaczenie kliniczne (15 min) – Krzysztof Milewski (Bielsko-Biała)
  4. Spazm tętnicy wieńcowej – możliwości diagnostyczne (15 min) – Miłosz Jaguszewski (Gdańsk)

Interwencyjny Heart Team:
prezentacja przypadku – Janusz Szkodziński (Zabrze)

Kanał 1
19:30-21:00

KANAŁ 1


Wytyczne ESC 2020 Ostre zespoły wieńcowe bez uniesienia odcinka ST

Prowadzenie:
Grzegorz Opolski (Warszawa), Michał Hawranek (Zabrze), Hanna Szwed (Warszawa)

  1.  Diagnostyka NSTE-ACS (15 min) – Waldemar Banasiak (Wrocław)
  2.  Ocena ryzyka u pacjentów z NSTE-ACS (15 min) – Andrzej Budaj (Warszawa)
  3.  Ostra i przewlekła farmakoterapia w NSTE-ACS (15 min) – Bartosz Hudzik (Zabrze)
  4. Diagnostyka inwazyjna pacjentów z NSTE-ACS (15 min) – Jacek Legutko (Kraków)
  5. Dyskusja i podsumowanie sesji (15 min)

09:00-11:00

KANAŁ 1


Wrodzone wady serca u dzieci i dorosłych – postęp i nowe wyzwania w leczeniu

Moderatorzy:
Grażyna Brzezińska-Rajszys (Warszawa), Szymon Pawlak (Zabrze), Jacek Moll (Łódź), Jacek Białkowski (Zabrze)

  1. Operacja Rossa – ratunek dla dzieci, opcja dla dorosłych (20 min) – Joanna Śliwka (Zabrze)
  2. Za wcześnie czy za późno na wspomaganie krążenia i potem przeszczep? (20 min) – Szymon Pawlak (Zabrze)
  3. Przezskórna implantacja zastawki płucnej, strategia postępowania (20 min) – Roland Fiszer (Zabrze)
  4. Przezcewnikowe zamykanie ubytków międzykomorowych – doświadczenia własne (20 min) – Jacek Białkowski (Zabrze)

KANAŁ 2


Heart Failure Team i jego szczególne znaczenie w leczeniu ciężkiej niewydolności serca – kiedy specjalistyczna pomoc kardiologia i kardiochirurga jest niezbędna aby uratować chorego? Dzielimy się doświadczeniem.

Moderatorzy:
 Mariusz Kuśmierczyk (Warszawa), Tomasz Kukulski (Zabrze) Michał Zembala (Zabrze), Ewa Trejnowska (Zabrze, Opole)

  1. Kolejna dekompensacja krążenia? – Pomyślmy o mechanicznym wspomaganiu lewej komory (20 min) – Lech Paluszkiewicz (Bad Oyenhausen, Niemcy)
  2. Chory niewydolny, zależny od amin katecholowych – IABP, ECMO czy LVAD? (20 min) – Michał Zembala (Zabrze)
  3. Przeszczep serca – u których chorych uzyskamy najlepszy efekt terapii? (20 min) – Mariusz Kuśmierczyk (Warszawa)
  4. Zabrzańskie doświadczenia w ratowaniu chorych z ciężką niewydolnością serca LVAD – 171 chorych (20 min) – Agnieszka Biełka (Zabrze)

11:15-13:15

KANAŁ 1


XV Międzynarodowa Studencka Konferencja Kardiologiczna – część I

Pod patronatem Dziekana Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n med. Alicji Grzanki

Moderatorzy:
Bożena Szyguła-Jurkiewicz (Zabrze), Beata Średniawa (Zabrze), Andrzej Tomasik (Zabrze), Krystian Wita (Katowice)

  1.  Gość specjalny zaproszony przez studentów – Profesor Lech Poloński:
    „Rodzina, praca, nauka – jak przejść przez życie i osiągnąć sukces” (20 min)
    2. Prezentacje studenckie:
    – Kardia Mobile 6L and Istel HR-2000 applicability in clinical practice: A comparison of recordings obtained with novel, portable devices and standard 12-lead electrocardiogram (12 min) – Kamila Skoczylas
    – Effect of branched endovascular aortic repair on platelet reactivity in patients with thoraco-abdominal aortic aneurysm (12 min) – Anna Burban
    – Double versus standard dose of acetylsalicylic acid in patients after coronary artery bypass grafting – a randomised controlled trial (12 min) – Magdalena Gajewska
    – Clostridium difficile after cardiac surgery: risk factors and impact on postoperative course (12 min) – Maciej Łuczak
    – Reconstruction of the dissected wall of the aortic root using haemostatic TachoSil® patch in type A dissection (12 min) – Mikołaj Jodłowski
    – Review of aortic annulus stabilization techniques in aortic valve repair – long-term results in 322 patients (12 min) – Luiza Haściło
    3. Wyłonienie zwycięskich i wyróżnionych prac naukowych

KANAŁ 2


 Nowe wyzwania w neurologicznej fizjoterapii i rehabilitacji

Sesja edukacyjna pod patronatem Krajowej Izby Fizjoterapeutów i NFZ

Moderatorzy:
Maciej Krawczyk (Warszawa), Agnieszka Słowik (Kraków), Tomasz Pasierski (Warszawa), Mariusz Stachowiak (Zabrze), Jacek Sikora (Zabrze)

  1. Honorary lecture. Upper Limb Boost therapy in stroke patients in the subacute phase – first results of a pilot study (20 min) – Marc Michielsen (Hasselt, Belgium),
  2. Co dalej ze strategia leczenia spastyczności po udarze (20 min) – Jacek Czarnek (Warszawa), Maciej Krawczyk (Warszawa)

13:30-15:30

KANAŁ 1


Sesja pielęgniarska Nowe horyzonty w pielęgniarstwie

Moderatorzy:
Izabela Uchmanowicz (Wrocław), Dorota Krówczyńska (Warszawa), Monika Parys (Zabrze)

  1. Organizacja pracy personelu pielęgniarskiego w obliczu epidemii wirusa SARS-COV-2 – Monika Parys (Zabrze)
  2. Podział kompetencji w opiece hybrydowej nad pacjentem z niewydolnością serca – Krystyna Czapla (Zabrze)
  3. Aktywność seksualna u pacjentów po zawale mięśnia sercowego – czy to ważne? – Anna Szlachcic (Zabrze)
  4. Przeszczepy płuc w obliczu pandemii COVID -19 – organizacja pracy oddziału – Alina Kliczka (Zabrze)
  5. ECMO – kompetencje pielęgniarki – doświadczenia własne – Aleksandra Ptak (Zabrze)

Eksperci:
Agnieszka Młynarska (Katowice),
Magdalena Cwynar (Katowice),
Hanna Kuziemkowska (Galway, Irlandia),
Jolanta Grub (Norwegia),
Janik Anna (Katowice),
Alina Kliczka (Zabrze),
Beata Botor (Zabrze),
Alicja Krzysicka-Kowalska (Zabrze).

KANAŁ 2


Sesja satelitarna Jak pomóc chorym z mukowiscydozą? Nowa technologia.

Prowadzenie:
Marguerite Michel (Paryż, Francja), Henryk Mazurek (Rabka Zdrój), Maciej Urlik (Zabrze), Marian Zembala (Zabrze)

  1.  SIMEOX nowa technologia dla pacjentów z mukowiscydozą (15 min) – Marguerite Michel (Paryż, Francja)
  2.  Wskazanie medyczne stosowania SIMEOX (15 min) – Henryk Mazurek (Rabka Zdrój), Katarzyna Warzeszak (Rabka Zdrój)
  3. Praktyka kliniczna (15 min) – Adrien Halasz (Budapeszt, Węgry), Peter Borka (Budapeszt, Węgry)
  4. Doświadczenia kliniczne w stosowaniu SIMEOX u pacjentów chorych na mukowiscydozę (15 min) – Eva Beresova (Bańska Bystrzyca, Słowacja)

Kanał 1
16:00-17:30
Kanał 2
16:00-18:00

KANAŁ 1


Bezobjawowa wada serca – diagnostyka, monitorowanie i leczenie

Prowadzenie sesji:
Tomasz Hryniewiecki (Warszawa), Katarzyna Mizia-Stec (Katowice), Tadeusz Osadnik (Zabrze)

  1. Wada mitralna – co trudniejsze – zwężenie czy niedomykalność? (15 min) – Piotr Lipiec (Łódź)
  2. Wada aortalna – długi okres utajenia (15 min) – Zbigniew Gąsior (Katowice)
  3.  Wada trójdzielna – niedoceniany problem (15 min) – Jolanta Nowak (Zabrze)
  4. Wady przeciekowe – problem nie tylko wieku dziecięcego (15 min) – Piotr Hoffman (Warszawa)
  5.  Prezentacja przypadku i dyskusja okrągłego stołu (15 min) – Anna Tobis (Zabrze) / Grzegorz Hirnle (Zabrze)

KANAŁ 2


XXI Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej
Interwencje wysokiego ryzyka Sesja I

Prowadzenie:
 Dariusz Dudek (Kraków), Adam Witkowski (Warszawa), Mariusz Gąsior (Zabrze)

  1.  Jak ograniczyć ryzyko zabiegu – przygotowanie pacjenta, farmakoterapia (10 min) – Stanisław Bartuś (Kraków)
  2. Angioplastyka pnia LTW – czy wyniki badań EXCEL oraz NOBLE zmieniają nasze postępowanie?
    – opinia kardiologa (10 min) – Adam Witkowski (Warszawa)
    – opinia kardiochirurga (10 min) – Tomasz Hirnle (Białystok)
  3. Stanowisko EAPCI dotyczące mechanicznego wspomagania krążenia w przezskórnych interwencjach wieńcowych (10 min) – Dariusz Dudek (Kraków)
  4. Praktyczne zastosowanie wspomaganie krążenia w Pracowni Hemodynamiki – jakie urządzenie, u kogo i kiedy? (10 min) – Mariusz Gąsior (Zabrze)
  5. Arytmie komorowe w przebiegu zawału serca i rewaskularyzacji – konsensus EHRA/EAPCI/ACCA (10 min) – Zbigniew Kalarus (Zabrze)

Interwencyjny HeartTeam:
prezentacja przypadku Michał Hawranek (Zabrze)

Kanał 1
17:45-19:15
Kanał 2
18:15-20:15

KANAŁ 1


Mechanical Circulatory Support and Heart Transplantation – state of the art 2020

Sesja pod patronatem PTK i PTKTCh

Moderators:
Michał Zembala (Zabrze), Piotr Przybyłowski (Zabrze)

  1.  Clinical outcomes with contemporary LVAD – Daniel J. Goldstein (New York, USA)
  2.  Right ventricular support – when and why? – Evgenij Potapov (Berlin, Niemcy)
  3. Total artificial heart – where we are in 2020? – Latif Arusoglu (Bad Oeynhausen, Niemcy)
  4.  Heart Transplantation – still the golden standard for end stage HF? – Stephen Large (Cambridge, UK)

KANAŁ 2


Interwencje wysokiego ryzyka Sesja II – Bifurkacje

Prowadzenie:
 Maciej Lesiak (Poznań), Jacek Piegza (Zabrze), Tomasz Podolecki (Zabrze)

  1. Definicje, anatomia, klasyfikacje – jak zdecydować czy wybrać technikę 1- czy 2-stentową (15 min) – Marek Grygier (Poznań)
  2.  Zastosowanie dodatkowych technologii – u kogo QCA, FFR, IVUS/OCT – Jacek Legutko (Kraków)
  3. Co może pomóc w leczeniu zmian na rozwidleniu (prowadniki, mikrocewniki, balony, stenty, trudny dostęp do gałęzi bocznej) – Maciej Lesiak (Poznań)
  4. Techniki 2-stentowe – która technika dla jakiego pacjenta? – Robert Gil (Warszawa)

Interwencyjny Heart Team:
prezentacja przypadku Marcin Świerad (Zabrze)

Kanał 1
19:30-21:00

Kanał 2
20:30-21:15

KANAŁ 1


Wytyczne ESC 2020 Wady wrodzone serca u dorosłych

Prowadzenie:
Piotr Hoffman (Warszawa), Bożena Sobkowicz (Białystok), Jacek Białkowski (Zabrze)

  1. Jak diagnozować i jakich użyć narzędzi u chorego po korekcji wady serca (15 min) – Tadeusz Osadnik (Zabrze)
  2. Niewydolność serca u pacjenta z wadą wrodzoną (15 min) – Jarosław Drożdż (Łódź)
  3. Opieka nad ciężarną z wrodzoną wadą serca (15 min) – Alicja Nowowiejska – Wiewióra (Zabrze)
  4.  Problem arytmii u pacjenta z wadą wrodzoną serca (15 min) – Artur Filipecki (Katowice)
  5. Dyskusja i podsumowanie sesji (15 min)

KANAŁ 2


Optymalizacja opieki nad pacjentem po ostrym zespole wieńcowym z perspektywy leczenia zaburzeń lipidowych – sesja przypadków klinicznych.

Prowadzenie:
Maciej Banach (Łódź), Dariusz Dudek (Kraków), Krzysztof Dyrbuś (Zabrze), Mariusz Gąsior (Zabrze)

09:00-11:00

KANAŁ 1


Heart Team czyli Sztuka Partnerstwa i Współpracy – u których chorych razem współpracując osiągniemy najlepszy wynik leczenia i rozwijamy polska specjalność?

Moderatorzy:
Łukasz Szumowski (Warszawa), Radosław Sierpiński (Warszawa), Oskar Kowalski (Zabrze) Michał Zembala (Zabrze)

  1.  Hybrydowa rewaskularyzacja wieńcowa (20 min) – Tomasz Hrapkowicz (Zabrze), Mateusz Tajstra (Zabrze)
  2. Hybrydowa ablacja migotania przedsionków
    – opinia elektrofizjologa (10 min) Piotr Buchta (Zabrze)
    – opinia kardiochirurga (10 min) Michał Zembala (Zabrze)
  3.  Hybrydowe leczenie komorowych zaburzeń rytmu serca (20 min) – Piotr Suwalski (Warszawa), Sebastian Stec (Rzeszów)
  4.  Przezcewnikowe zabiegi w wadach zastawek serca (20 min) – Adam Witkowski (Warszawa), Michał Zembala (Zabrze)

KANAŁ 2


Heart Team zawsze dla dobra chorych i jakości medycyny i ochrony zdrowia w Polsce – uczmy się i pracujmy razem!

Sesja rezydentów kardiologii i kardiochirurgii pod patronatem PTK, PTKTCh i CMKP i konsultantów krajowych kardiologii i kardiochirurgii

Moderatorzy:
Jarosław Kaźmierczak (Szczecin), Jacek Różański (Warszawa), Krzysztof Wróbel (Warszawa), Marian Zembala (Zabrze)

  1. TAVI-TF – pierwsze kroki (20 min) – Jan Rychter (Zabrze)
  2. Przezskórne okludery naczyniowe – jak użyć by minimalizować powikłanie (20 min) – Leszek Kukulski (Zabrze)
  3. Nakłucie transseptalne – technika zabiegu (20 min) – Krystian Jakimowicz (Zabrze)
  4. Przezskórne nakłucie worka osierdziowego – technika zabiegu (20 min) – Piotr Desperak (Zabrze)
  5. Dyskusja i podsumowanie (20 min)

11:15-13:15

KANAŁ 1


Innowacyjne technologie dla zdrowia

Sesja pod patronatem Premiera RP, Ministra Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Politechniki Śląskiej, Śląskiego Uniwersytetu Medycznego

Moderatorzy:
Marek Gzik (Zabrze), Andrzej Karbownik (Gliwice), Roman Kustosz (Zabrze), Adam Konka (Zabrze)

  1. Głos pacjenta w telediagnostyce (8 min) – Andrzej Mitas (Zabrze)
  2. Inżynier medyczny w systemie ochrony zdrowia w Polsce (8 min) – Marek Gzik (Zabrze)
  3. Możliwości wykrywania i predykcji zakrzepicy pompy HVAD w oparciu o analizę trendu zmian mocy pompy (8 min) – Mateusz Krysiński
  4. „Polski łosoś” istotnym elementem zdrowego żywienia i europejską marką jakości (8 min) – Monika Jaworowska (Bielsk Podlaski)
  5. Polskie stenty wieńcowe ratują i stały się już światową marką (8 min) – Emil Płowiecki, Balton
  6. Polskie Innowacyjne firmy odpowiedzią na rosnące potrzeby w medycynie, farmacji i ochronie zdrowia (8 min) – Jerzy Starak, Polpharma

KANAŁ 2


Heart Team – jak wypracować bezpiecznie, najlepsze decyzje dla Pacjenta – czyli teleporada / telekonsultacja. Wsparcie oddziałów kardiologicznych przez ośrodek kardiochirurgii. Dzielimy się doświadczeniem.

Moderatorzy:
Krzysztof Żmudka (Kraków), Marian Zembala (Zabrze), Adam Malejka (Trzebinia), Michał Hawranek (Zabrze), Marcin Świerad (Zabrze)

  1. Jak zorganizować sprawny i efektywny, całodobowy system telekonsultacji (teleporad) z ośrodkiem kardiologicznym działającym bez zaplecza kardiochirurgicznego
    – Opinia kardiologa (15 min) – Jacek Gabriel (Częstochowa)
    – Opinia kardiochirurga (15 min) Michał Zembala (Zabrze)
    – Opinia dyrektora placówki medycznej (15 min) – Jolanta Majer (Częstochowa)
    – Opinia techniczna (15 min) – Adam Malejka (Trzebinia), Daniel Cieśla (Zabrze)
  2.  Dzielimy się doświadczeniem (20 min)
  3.  Sprawna i bezpieczna telekomunikacja pomiędzy placówkami i specjalistami (20 min)
  4. Uwagi

13:30-15:30

KANAŁ 1


XV Międzynarodowa Studencka Konferencja Kardiologiczna – część II.
„Młody medyk w świecie nauki”

Pod patronatem Dziekana Wydziału Nauk Medycznych w Zabrzu Śląskiego Uniwersytetu Medycznego prof. dr hab. n med. Alicji Grzanki

Moderatorzy:
 Andrzej Tomasik (Zabrze), Marian Zembala (Zabrze), Andrzej Więcek (Katowice)

  1. Wykład wprowadzający (10 min) – Marian Zembala (Zabrze)
  2. Z Michigan do Zabrza. Dlaczego kardiologia eksperymentalna jest szansą rozwoju młodych kardiologów i kardiochirurgów? (10 min) – Tomasz Jaźwiec (Zabrze)
  3. Od doświadczenia do doktoratu (10 min) – Marcin Garbacz (Zabrze)
  4. Jak napisać pracę naukową – okiem studenta (10 minut) – Martyna Gawęda (Zabrze), Anastazja Pandel (Zabrze)
  5. Podsumowanie konferencji – Andrzej Tomasik (10 minut)

KANAŁ 2


Sesja: Kardiologia Interwencyjna 2030 – gdzie jesteśmy, dokąd zmierzamy?

Prowadzenie:
Stanisław Bartuś (Kraków), Mariusz Gąsior (Zabrze), Krzysztof Żmudka (Kraków)

  1. Przezskórne interwencje wieńcowe – stagnacja czy systematyczny rozwój? – Michał Hawranek (Zabrze)
  2. Interwencje strukturalne – konieczny krok milowy w rozwoju kardiologii interwencyjnej – Wojciech Wojakowski (Katowice)
  3. Niewydolność serca – kluczowa rola w etiologii niedokrwiennej – Mariusz Gąsior (Zabrze)
  4. Interwencyjne leczenie udaru mózgu – czy bez kardiologii interwencyjnej sukces jest możliwy? – Krystian Wita (Katowice)
  5. Wprowadzenie do debaty – perspektywa europejska – Prezydent EAPCI – Dariusz Dudek (Kraków)
  6. Debata: Marek Grygier (Poznań), Jacek Legutko (Kraków), Robert Gil (Warszawa), Paweł Buszman (Katowice)

Kanał 1
16:00-17:30
Kanał 2
16:00-18:00

KANAŁ 1


Innowacyjne leczenie niewydolność serca: nowe możliwości współczesnej kardiologii

Sesja we współpracy z Sekcją Niewydolności Serca PTK

Prowadzenie sesji:
Małgorzata Lelonek (Łódź), Piotr Rozentryt (Zabrze), Ewa Straburzyńska-Migaj (Poznań)

  1.  Nowe leki w niewydolności serca – szansą dla najtrudniejszych chorych (15 min) – Przemysław Leszek (Warszawa)
  2. Elektrofizjologia i elektroterapia – krok milowy w poprawie rokowania chorych (15 min) – Przemysław Mitkowski (Poznań)
  3. Kardiologia interwencyjna i przezskórne wspomaganie krążenia – nadzieją dla chorych na dalszy postęp (15 min) – Łukasz Pyka (Zabrze)
  4. Kompleksowa opieka nad pacjentem z niewydolnością serca – zagrożenia i perspektywy (15 min) – Jadwiga Nessler (Kraków)
  5. Prezentacja przypadku i dyskusja okrągłego stołu (15 min) – Jacek Niedziela (Zabrze) / Piotr Rozentryt (Zabrze)

KANAŁ 2


XXI Warsztaty Kardiologii Inwazyjnej Tu hemo mamy problem… Sesja I – Powikłania, jak unikać, jak leczyć?

Prowadzenie:
Marek Grygier (Poznań), Andrzej Lekston (Zabrze), Tomasz Hrapkowicz/Michał Zembala (Zabrze)

  1. Perforacja (12 min) – Maciej Dąbrowski (Warszawa)
  2. Rozwarstwienie tętnicy wieńcowej (12 min) – Jacek Piegza (Zabrze)
  3. Zgubiony sprzęt (12 min) – Aleksander Araszkiewicz (Poznań)
  4. Powikłania miejscowe (12 min) – Krzysztof Dyrbuś (Zabrze)
  5. Zator powietrzny (12 min) – Zenon Huczek (Warszawa)

Kanał 1
17:45-19:15
Kanał 2
18:15-20:15

KANAŁ 1


Wyzwania dzisiejszej elektroterapii i elektrofizjologii

Prowadzenie:
Krzysztof Gołba (Katowice), Zbigniew Kalarus (Zabrze)

  1. Kardiowerter-defibrylator w prewencji pierwotnej – czy nadal istnieją wskazania do wszczepiania u wszystkich chorych? (15 min) – Maciej Kempa (Gdańsk)
  2. Nowe technologie w elektroterapii – ICD podskórne, stymulacja bezelektrodowa – których chorych wybrać? (15 min) – Mateusz Tajstra (Zabrze)
  3. Ablacja zaburzeń rytmu – komu i kiedy poprawi rokowanie? (15 min) – Oskar Kowalski (Zabrze)
  4. Opieka nad chorymi z implantowanym urządzeniem w dobie pandemii COVID -19 (15 min) – Przemysław Mitkowski (Poznań)
  5. Prezentacja przypadku i dyskusja okrągłego stołu (15 min) – Krzysztof Myrda (Zabrze)

KANAŁ 2


Tu hemo mamy problem… Sesja II – Trudności, wątpliwości

Prowadzenie:
Stanisław Bartuś (Kraków), Jacek Kowalczyk (Zabrze), Andrzej Lekston (Zabrze)

  1. Masywna skrzeplina w tętnicy wieńcowej – Piotr Chodór (Zabrze)
  2. PCI w tętniaku tętnicy wieńcowej – Janusz Szkodziński (Zabrze)
  3. Zwężenie ostialnie – Tomasz Podolecki (Zabrze)
  4. Jak zwiększyć wsparcie? – systemy teleskopowe – Adam Styś (Sioux Falls, USA)
  5. Nie mogę usunąć prowadnika, balonu, stentu – Paweł Buszman (Katowice)
  6. Ciężka niewydolność nerek – Jacek Sacha (Opole)

Interwencyjny Heart Team:
prezentacja przypadku – Jarosław Gorol (Zabrze)

Kanał 1
19:30-21:00

KANAŁ 1


Wytyczne ESC 2020 Migotanie przedsionków

Prowadzenie:
Paweł Ptaszyński (Łódź), Marianna Janion (Kielce)

  1.  Definicje, możliwości i kryteria diagnostyczne (15min) – Jerzy Wranicz (Łódź)
  2.  Zintegrowany model opieki nad chorym z migotaniem przedsionków – „strategia ABC” (15min) – Maciej Sterliński (Warszawa)
  3. Kontrola częstości czy kontrola rytmu? (15min) – Marcin Grabowski (Warszawa)
  4. Migotanie przedsionków a sytuacje szczególne (15min) – Krzysztof Myrda (Zabrze)
  5. Dyskusja i podsumowanie sesji (15 min)

09:00-10:30

KANAŁ 1


Zdrowie Polaków – choroby sercowo-naczyniowe w dobie pandemii COVID-19 – specjaliści radzą. Odpowiedzi na najczęstsze pytania

Sesja pod patronatem Medonet.pl

Prowadzenie:
Anna Zimny-Zając – Medonet.pl

  1. Zawał serca – Mariusz Gąsior (Zabrze)
  2. Niewydolność serca – Piotr Rozentryt (Zabrze)
  3. Migotanie przedsionków – Zbigniew Kalarus (Zabrze)
  4. Operacje serca – Michał Zembala (Zabrze)
  5. Jak komunikować się z systemem ratownictwa – Klaudiusz Nadolny (Katowice)

Odpowiedzi na najczęstsze pytania

11:00-12:30

KANAŁ 1


Asystent zabiegowy lekarza (PA – Physician Assistant) – dlaczego w polskiej ochronie zdrowia bardzo potrzebny jest obecnie nowy zawód?

Moderatorzy: Marian Zembala (Zabrze), Małgorzata Gałązka-Sobotka (Warszawa)

  1.  Stan przygotowań SUM (15 min) – Alicja Grzanka (Zabrze)
  2.  Opinia eksperta – konsultant krajowy w dziedzinie chirurgii ogólnej (10 min) – Grzegorz Wallner
  3.  Jak wyszkoliłem PA dla potrzeb i wyzwań intensywnej terapii? (10 min) – Piotr Knapik (Zabrze)
  4.  Moje doświadczenia w codziennej pracy z PA (10 min) – Ryszard Walas (Zabrze)
  5.  Dlaczego PA jest wzmocnieniem ochrony zdrowia i wzmocnieniem specjalistycznej opieki chorych z perspektywy doświadczeń własnych, Europy i świata (10 min) – Michał Zembala (Zabrze)
BIURO ORGANIZACYJNE
Sans Souci Damian Gruszczyński,Ewa Maza sp.j.
ul. Zakręt 16
60-351 Poznań
NIP: 7792443773
KRS: 0000624779

Kontakt dla uczestników i wykładowców:
Maciej Pietrzyk
Tel.: +48 512 816 244
E-mail: maciej.pietrzyk@sans-souci.pl
NEWSLETTER
Chcesz być na bieżąco z wszystkimi informacjami na temat Webinarów edukacyjnych SansSouci? Zostaw swój adres email, i zapisz się do naszego newslettera.
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z kontaktem. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(am) poinformowany(a), że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest DG Eventsfactory, ul. Lipowa 41a/10, 62-100 Wągrowiec, NIP 766 109 70 00; SANS SOUCI, Damian Gruszczyński, Ewa Maza sp.j. ul. Zakręt 16, 60-351 Poznań, NIP: 7792443773
NAPISZ DO NAS
Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych zgodnie z ustawą o ochronie danych osobowych w związku z kontaktem. Podanie danych jest dobrowolne, ale niezbędne do przetworzenia zapytania. Zostałem(am) poinformowany(a), że przysługuje mi prawo dostępu do swoich danych, możliwości ich poprawiania, żądania zaprzestania ich przetwarzania. Administratorem danych osobowych jest DG Eventsfactory, ul. Lipowa 41a/10, 62-100 Wągrowiec, NIP 766 109 70 00; SANS SOUCI, Damian Gruszczyński, Ewa Maza sp.j. ul. Zakręt 16, 60-351 Poznań, NIP: 7792443773

© 2020 SansSouci. All Rights Reserved. Projekt i realizacja Agencja Marketingowa InterAktywni

Polityka prywatności | Regulamin | Obowiązek informacyjny